Červenec 2007

Meče Jediů

26. července 2007 v 18:59 Meče Jediů
Anakin Skywalker:
Tento meč nosil Anakin ve II. Epizodě filmu. Je to kvalitně vyrobený meč, dobře se s ním zachází a má modrou čepel. Anakin však o něj brzy přišel, když mu ho kvůli své neopatrnosti zničil stroj vyrábějící droidy.
Následně po tom, co byl Anakinův meč zničen na Geonosisu, vyrobil si nový, ještě lepší a obratnější světelný meč. Tento meč později od Obi-Wana dostane Luke Skywalker. Taktéž má modrou čepel. Tento meč můžeme vidět v rukou Anakina v Epizodě III.
Luk skywalker:
Po konečném boji v Epizodě III Obi-Wana s Anakinem si Obi-Wan vzal jeho meč k sobě. Když se pak Obi-Wan setkal s Lukem, tak mu meč jeho otce daroval. Měl stějně modrou čepel. Luke o tento meč přišel při boji s Vaderem na Bespinu. Tento světelný meč u Luka můžete vidět ve IV. a V. Epizodě. V knižním pokračování tento meč nakonec daruje Luke Maře Jade.
Ve filmu nebylo zachyceno, jak si svůj druhý meč Luke vyrobil. Můžeme vidět, že se trochu podobá Obi-Wanovému meči, možná se z něho inspiroval. Čepel už ale nemá modrou barvu, ale zelenou. Luke tento meč používal v Epizodě VI. a v dalších knižních pokračováních.
Obi-wan kenobi:
První Obi-Wanův meč, který si vyrobil už jako padawan učitele Qui-Gona Jinna. Na tomto meči je zvláštností speciální rezervní zdrojový blok, který je umístěn na konci rukojeti meče. Slouží jako náhrada v případě, že by hlavní zdroj energie v meči byl nějakým způsobem nefunkční. Barvu čepele měl modrou. Obi-Wan tento meč měl v Epizodě I. a II. V I. Epizodě když byl jeho světelný meč zničen si vyrobil přesnou kopii, kterou můžete vidět v Epizodě II. Bohužel i v Epizodě II o něho přišel.
původního světelného meče chtěl zřejmě Obi-Wan trochu změnit tvar a povedlo se mu vytvořit velmi dobrý a obratný světelný meč opět s modrou čepelí. Tento meč používal Obi-Wan ve III. a IV. Epizodě. Těžko se dozvíme, co se s mečem stalo po tom, co zůstal na první Hvězdě smrti.
Qui-gon-jinn:
Světelný meč mistra Qui-Gon Jinna je velmi zajímavý kousek zvláště po stránce konstrukce. Energetický článek není z jediného kusu, jako je tomu u většiny ostatních světelných mečů, ale je skládá se z množství malých energetických článků. Design meče je jednoduchý, ale i tak dobře vypadá. Čepel má zelenou barvu. Je známo, že po Qui-Gonově smrti nějakou dobu nosil jeho světelný meč mladý Anakin Skywalker.
Mace windu:
Zdokonalenina Maceho prvního meče (který tady ovšem nemám). Jeho zvláštností od jiných mečů je jeho fialová čepel. U Maceho můžete tento meč vidět ve II. a III. Epizodě filmu.
Mistr Yoda:
Yoda je snad jediný mistr, který nezměnil svůj meč v žádné ze zfilmovaných epizod. Tento meč je uzpůsoben přímo pro jeho použití. Má krátkou rukojeť a poloviční velikost čepele, než je u klasického světelného meče. Yoda s tímto světelným mečem umí zacházet více než dobře. Čepel jeho meče má zelenou barvu.

Meče sithů

26. července 2007 v 18:44 Meče Sithů
DARTH MAUL:
Hrozivá zbraň, kterou si vyrobil učedník Sithského lorda Darth Maul. Tento obouruční meč se dvěma čepelemi po stranách je dokonalým nástrojem pro boj proti jinému světelému meči. Jsou to vlastně dva meče spojené v jeden. Barva obou čepelí je červená. Tento meč měl u sebe Darth Maul pouze v I. Epizodě filmu, kde byl také zničen on i jeho světelný meč.
DARTH VADER:
První Vaderův světelný meč, který si vyrobil jako přesnou napodobeninu svého prvního meče, akorát ho ještě trochu vylepšil a vyměnil stříbrný stínič čepele za černý. U uživatelů temné strany je barva čepele tradičně červená. V rukou Vadera tento meč můžete vidět ve IV. Epizodě.
Snad nikdo neví, co vedlo Vadera k dalšímu vylepšení svého světelného meče. Změny nejsou skoro znatelné, přece jen k nějakým došlo. Barva čepele zůstala červená. Vader měl tento světelný meč u sebe v V. VI. Epizodě filmu.
HRABĚ DOOKU:
Rukojeť světelného meče hraběte Dooku má zajímavý tvar. Díky své nerovnosti se s ním velmi hbitě zachází pouze jednou rukou. Protože Dooku (neboli Darth Tyranus) se zřekl Světlé strany a vydal se cestou Temna, čepel jeho meče je červená. Meč v rukou Tyranuse můžete vidět v Epizodách II. a III.
DARTH SIDIUS:
Tento světelný meč jste mohli vidět v rukou Dartha Sidiouse v Epizodě III. Prozatím mi není známo, zda-li tento meč nosil nebo používal v jiných epizodách, protože u něj ve filmovém zpracování nebyl vidět. Uměl s ním zacházet velice dobře, i když v souboji s Mace Winduem neobstál.

Postavy

26. července 2007 v 18:17 PostavySITHOVÉ:


DARTH MAUL:


DARTH VADER:


HRABĚ DOOKU:


DARTH SIDIOUS:


DARTH NIHILUS:


DARTH REVAN:STARKILLER:


ASAAJ VENTRESS:


DARTH MALAK:

JEDIOVÉ:


ANAKIN SKYWALKER:


OBI-WAN KENOBI:


LUKE SKYWALKER:


SHAAK TI:


AAYLA SECURA:


KI-ADI-MUNDI:


MISTR YODA:


QUI GON JIN:


KIT FISTO:MACE WINDU:


OSTATNÍ:


GENERÁL GRIEVOUS:


PRINCEZNA LEIA:BOBA FETT:


JANGO FETT:


GRIEVOUS BODYGUARD:


JAR JAR BINKS:Sith

26. července 2007 v 16:40 Sith

Někdy na počátku stál sith nejmocnější ze všech, dokázal ovlivnit midichloriany, ovlivnit život. Svého učedníka naučil alespoň zlomku této síly a ten ho zabil ve spánku. Zkuste zapátrat v paměti a zjistit jestli jsme o tomto učeníkovi už někde neslyšeli! Poté byl chvíli klid až se najednou objevil Darth Marka Ragnos, Ajunta Pall, Tulak Hord atd. Tehdy byl skutečný rozkvět Sithů. Nějáká neklidná duše stihla vymyslet cosi jménem Lightsaber a opravdová sranda byla když šel vyzkoušet na republice za hyperprostorové války. Ragnos zemřel a nějáký ten drobek síly zbyl pro Nagu Shadow a Luda Kreshe. Až se světelné meče začaly vyrábět hromadně, Tulak Hord naspořil pár kreditů a koupil si prototyp. Jelikož se Sithové trošku rafli, mohu vás ubezpečit že teď klidně odpočívají v bezpečí Korribanu. Započal příběh s Revanem a Trayou. Zatím co Revan podporoval rozvoj republiky Traya se stáhla do pozadí a čekala. Pořád ale nechápu proč to všechno s Exile, Sionem, Nihilusem a Revanem, vždyť si to mohla ulehčit a skočit z okna. Víme jak to s tou ježibabou nakonec dopadlo a poničenému řádu Jedi se začala vracet síla ať už byl Exile jakýkoliv. Jediové se dostali až do podoby jakou známe z epizod 1-3. Tehdy pod velením mistra Yody prohnali Sithy a nějakou dobu o nich neslyšeli.Zanedlouho si jeden nenechavý důchodce nedal pokoj a naučil se od svého mentora udělátku nazvanému Temná strana. Začal pracovat v senátu a zařídil si věci po svojem. Díky ochotě píli a trpělivosti se mu začalo dařit. Ze skromných začátků obchodní federace to dotáhl na Intergalaktické impérium. Ze senátora kancléř, z kancléře za dobrovolnou pomoc klonů republiky císař "Darth Sidious". Ovšem nic by se tak skvěle nevydařilo bez malé pomoci Anakina Skywalkera"Darth Vadera". Yodovi se nejpíš udělalo z Palpatynova vzhledu špatně a tak utekl na Dakobah. Impérium excelovalo, dvojčata Skywalkerovi byla rozdělena a život šel dál. Porážka Impéria byla pro Luka a povstalce tvrdým oříškem, ale zvládli to s rezervou. Zbytky Impéria nazvané Remnant si ne a ne dát pokoj a začali podnikat proti republice. Pod vedením Darth Jereca, který byl brzi svrhnut bývalým přívržencem Remnantu Kylem Katarnem získali zase o něco víc kladných bodů. Na Jerecovo místo nastoupil Darth Desann se svou učednicí Tavion. Tehdy bylo vynalezeno o něco cíve věcí: cortosis armor-odolný proti lightsaberům,umělé vkládání síly do živých objektů a remnanté také postavili novou loď , které se naštestí za asistence Kyla Katarna nepodařilo zničit novou základnu Jedi na Yavinu 4. Katarn dostal titul mistra Jedi a vytrénoval skvělého studenta Jadena Korra. Narozdíl od Darth Desanna Tavion přežila. Na Korribanu se pokusila s nesmírným množstvím síly vzkřísit Darth Ragnose, byla zastavena rytířem Jedi Jadenem Korrem, ten se zadlužil Nové republice a stal se platným členem nové rady Jedi, ve které měl hlavní slovo Luke. V galaxii opět zavládl mír.